Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

"Czar PRL-u" - Dom Kłódek Toruń - recenzja




Kolejna Escape Roomowa podróż zaprowadziła nas znowu do Torunia. Tym razem odwiedziliśmy Dom Kłódek i ich „Czar PRL-u”. Jako, że czasy poprzedniego systemu politycznego znam tylko z opowieści dziadków oraz programów dokumentalnych, byłem bardzo ciekaw, czym autorzy pokoju nas zaskoczą oraz czy poczuję klimat tamtych czasów.
I cóż mogę Wam napisać? Pokój wręcz pachnie minioną epoką. Prawda, pisałem, że te czasy znam tylko z opowieści, jednak fakt, że urodziłem się na przełomie obu „epok” pozwolił mi poznać szczątki tamtych czasów. Dokładnie chodzi o przedmioty jakich kiedyś używano. W trakcie przeszukiwania pokoju natrafiłem na mnóstwo rzeczy i urządzeń wręcz identycznych do tych, które widziałem w domach swoich dziadków i pradziadków oraz które mogłem widzieć w filmach i serialach nakręconych w czasie trwania PRL-u. Fabuła samego pokoju to również jedno wielkie nawiązanie do minionych czasów i trudności z nimi związanych. Pierwszy raz miałem możliwość poznać namiastkę problemów, z którymi borykali się wtedy Polacy. Należy dodać coś jeszcze – muzyka. W trakcie rozwiązywania kolejnych zagadek w tle słychać było hity muzyki rozrywkowej, które towarzyszyły naszym rodzicom w młodości. Naprawdę klimat tego pokoju jest wyjątkowy, realistyczna prostota, wykorzystanie przedmiotów z epoki i ta muzyka! Dla samego klimatu warto odwiedzić ten pokój. Należy powiedzieć, że to nie jedyny atut „Czaru PRL-u”. Zagadki, bo o nich mowa, to logiczny układ, idealnie pasujący do tematu i w pełni współtworzący klimat pokoju. Trudność zagadek można określić jako średni, choć da się tu popełnić kilka błędów przy chwili rozkojarzenia i skierowaniu swej uwagi w złym kierunku. Tak też było w naszym przypadku, skupiliśmy się na nieodpowiednim elemencie układanki, przez co straciliśmy trochę czasu. Trzeba jednak przyznać, że spowodowane to było tylko i wyłącznie naszymi błędami a nie np. błędnymi wskazówkami. Tego typu zmyłek tutaj nie spotkamy, wskazówki dobrze nas nakierowują na kolejne elementy łamigłówki w taki sposób, aby skupić się na właściwej treści, a przy okazji nie zdradzić za dużo.
Z czystym sercem mogę polecić Wam odwiedzenie „Czaru PRL-u”. Pokój kipi wręcz klimatem minionej epoki a do tego daje dużo radości z rozwiązywania kolejnych zagadek. Szczerze, to nie spodziewałem się, że "Czar", zachwyci mnie tak bardzo, spodziewałem się pokoju jakich wiele, tymczasem pozostaje on na długo w pamięci i przynosi tylko pozytywne wspomnienia.
Spokojnie mogę polecić ten pokój do wprowadzenia w świat Escape Roomów nowych osób, które nie miały jeszcze okazji poznać tego typu rozrywki. Tak było też w naszym przypadku, towarzyszyła nam osoba, która odwiedziła Escape Room po raz pierwszy i była zachwycona. Dzięki temu mamy nową towarzyszkę do Escape Roomowych podróży ;) 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń