Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

"Rzuć kostką" Grudzień 2019 - relacja z wyjazdu



Kolejny planszówkowy wyjazd do stolicy za mną :) Tym razem celem podróży był konwent „Rzuć kostką” organizowany przez dobrze znany Game Troll TV. Wyprawę rozpocząłem na dworcu kolejowym o 6:11, by w Warszawie pojawić się przed godziną dziewiątą. Szybki dojazd autem na miejsce spotkania i szok. Ogromna kolejka ciągnąca się korytarzem, schodami,... schodami i kolejnymi półpiętrami. W końcu znalazłem koniec i grzecznie ustawiłem się oczekując rozpoczęcia imprezy. A za mną po kilku minutach ciągnęły się kolejne półpiętra ludzi ;)

Kilka minut po rozpoczęciu imprezy zrozumiałem co ciągnie tu taką rzeszę ludzi. Kapitalna atmosfera. Można nawet rzec, że rodzinna. Przystrojona choinka z plansz-prezentami, głośnik z rozbrzmiewającymi świątecznymi hitami, stoły przygotowane na rozłożenie pierwszych planszówek, wszechobecna ekipa organizatorska, która nie szczędziła swojego czasu dla uczestników.


A wizytatorzy mieli co robić. Pomijając już nawet całe mnóstwo gier do wypożyczenia, do atrakcji imprezy należały: quiz wiedzy Troll-planszówkowej, stoisko wydawnictwa Lacerta z przemiłą, zawsze pomocną ekipą, losowanie nagród, malowanie figurek, punkt sprzedaży gier, strefa prototypów, prezentacje gier. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Moją szczególną uwagę zwróciły dwa prototypy: piękna, świetnie zapowiadająca się karcianka „Ostium do innego świata” autorstwa twórców gry „Straszydła” oraz kooperacyjny „Assault on Doomrock” z genialnym humorem.






Kolejną „truskawką na torcie” było możliwość zagrania w Spirit Island, którego polska wersja pojawi się dzięki wcześniej wspomnianemu wydawnictwu Lacerta. Jest to gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w tytułowe duchy wyspy, na której coraz więcej pozwalają sobie ludzcy „najeźdźcy”. Jak to w życiu bywa, społeczeństwo pozwala sobie na coraz więcej i stopniowo niszczy naszą piękną krainę. Naszym zadaniem jest zniwelować negatywny wpływ człowieka na wyspę. Szykuje się ciekawy, wymagający co-op.


Jednak największą zaletą tego spotkania są po prostu ludzie. Tak jak pisałem panuje tu świetna, rodzinna atmosfera. Każdy jest otwarty na rozmowę, pomoc, czy wspólne granie. Nieważne czy mamy do czynienia z „Trollami”, wystawcami czy samymi uczestnikami. Ja sam na „Rzuć kostką” byłem pierwszy raz, nie był to jednak żaden problem aby podczas quizu organizowanego przez Klaudię po prostu dosiąść się do istniejącej drużyny i razem z nimi dobrze się bawić (Pozdrawiam kultystów ;) ).


Ekipa Game Troll TV stworzyła wyjątkową imprezę jakiej inni mogą pozazdrościć. Może nie jest to największy konwent planszówkowy z tłumami biegającymi od stoiska do stoiska. Tutaj jest coś więcej – świetni ludzie z organizatorami na czele oraz megaklimat, który sprawia, że człowiek już teraz czeka na kolejną edycję.












Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń