Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

I Ciechocińskie Spotkanie Planszówkowe - Relacja




Zawsze zazdrościłem graczom w większych miastach różnego rodzaju spotkań, nocek czy klubów planszówkowych, podczas których można się spotkać i pograć w „gry bez prądu”, spotkać nowe osoby o podobnym hobby i wymienić się swoimi opiniami na temat konkretnych tytułów. Niestety w mojej najbliższej okolicy nie uświadczyłem takiego dobra. Pewnego dnia padł pomysł, że trzeba ten stan rzeczy zmienić i wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechocinku oraz Klubem Gier Niekomputerowych rozpoczęliśmy projekt pod nazwą Ciechocińskie Spotkania Planszówkowe.

Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w sobotę 15.02.2020 od godziny 10:00 w Miejskiej Publicznej Bibliotece w Ciechocinku. Plan był prosty ;) Na samym wstępie rozpoczęła się prezentacja gry POLA Magnetic Game, a następnie uczestnicy mogli skupić się na tzw. „wolnym graniu”. Gra POLA Magnetic Game po raz kolejny zebrała same przychylne opinie i zaskoczyła wiele osób tym ile daje zabawy mimo nieskomplikowanych zasad. Następnie, każdy z uczestników mógł przystąpić do rozgrywek. Organizatorzy przygotowali ponad trzydzieści tytułów, w które można było zagrać, cieszy nas to, że pojawiły się również osoby, które przyniosły swoje gry. W trakcie całego spotkania pojawiło się łącznie ponad dwadzieścia osób, a w szczytowym momencie przy stołach grało jednocześnie osiemnaście osób. Nie są to może liczby, które zachwyciłyby największe kluby planszówkowe, nas jednak ten stan cieszy patrząc na „planszówkową pustynię”, która panuje w okolicach Ciechocinka i Aleksandrowa Kujawskiego. Wśród uczestników spotkania znaleźli się zarówno najmłodsi z rodzicami jak i starsi gracze. To bardzo ważne, aby integrować społeczeństwo graczy oraz pokazywać już najmłodszym dzieciakom ile zabawy mogą przynieść gry planszowe. Przyniesie to również inne pozytywne skutki jak chociażby umiejętność budowy relacji z rówieśnikami nie tylko za pomocą komórek i internetu.

I Ciechocińskie Spotkanie Planszówkowe pokazało, że jesteśmy w stanie uwolnić potencjał, który gromadzi się na Kujawach. Czas pokaże, my cieszymy się, że wystartowaliśmy z inicjatywą i mamy nadzieję, że w przyszłości zbudujemy dużą, planszówkową brać :)

Na koniec najważniejsze. Chciałbym podziękować pracownikom Miejskiej Publicznej Biblioteki oraz Klubowi Gier Niekomputerowych, bez Was by się nie udało :)


























Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń