Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Altered Carbon (2018-) 1 i 2 sezon



Altered Carbon (2018- ) 1 i 2 sezon
gatunek: Sci-Fi 

•    Fabuła – Takeshi Kovacs zostaje wynajęty, by odnaleźć zbójcę bardzo bogatego i wpływowego człowieka. W świecie gdzie śmierć już nie jest taka pewna, wszystko może się zdarzyć.

•    Recenzja
Modyfikowany Węgiel jak brzmi polska wersja tego serialu to przykład mocno pompowanego obrazu, który nie spełnił na początku swojej roli. Jednak gdy twórcy dostali szansę na naprawienie swoich błędów wyszło im to bardzo dobrze. Zapraszam na recenzję 1 i 2 sezonu Altered Carbon. 

Pierwszy sezon skupia się na śledztwie i powolnym odkrywaniu jaki jest obszar Harlana. Mamy tu niesamowity klimat świata, który całkowicie zapomniał gdzie ma swoje korzenie. Jest w tym  urok, że nie wiemy jaka przyszłość może nas czekać i że śmierć już nie jest taka oczywista. Zarazem mamy tutaj za dużo patosu i mało rozwijającego się wątku zabójstwa. Ostatecznie wszystko rozwiązuje się tak, jak od początku przewidywał główny bohater i to nie ma tu żadnego elementu zaskoczenia. Bardziej angażuje nas za to sprawa Kovacsa, gdy odkrywa kto stał za tym całym planem i jak mocno jest to z nim związane.

Drugi sezon to zmiana aktora, zmniejszona liczba odcinków i większe skupienie się na samym Kovacsu i jego historii. Dobrze widać jak autorzy naprawili swoje błędy z 1 sezonu i tutaj w końcu zaskakują widza. Mamy niby to samo, jednak dużo lepiej zrealizowane i przemyślane. Tym razem poznajemy całą elitę, która stworzyła świat Harlana i możemy odkryć jej tajemnicę. Bohater też przechodzi dużą, zmianę gdyż jest mniej sztywny, a bardziej energiczny czy też agresywny i gotowy do działań. Nie boi się postawić na swoim,  bardziej wgłębia się w ten świat, gdyż jest gotów zrobić wszystko, aby rozwiązać zagadkę, która bardzo poważnie łączy się z jego całym życiem.

Podsumowując, pomimo średniego pierwszego sezonu, genialny 2-i to najlepsza wizytówka Altered Carbon. Mamy tutaj ciekawą koncepcję przyszłości świata, gdzie ludzie pokonali śmierć. Mogę go polecić każdemu fanowi science fiction, zagadek i akcji. Dużo się tutaj dzieje i mam nadzieję, że kolejny sezon pojawi się o wiele szybciej niż poprzedni.

Moja ocena 9/10

Źródło zdjęcia: geeklife.pl 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń