Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny, tom 4. Sa’ar - recenzja

  W październiku Wydawnictwo Egmont uraczyło czytelników kolejnym, czwartym tomem z serii Orki i Gobliny , który koncentruje się na przeszłości goblina Sa’ara – sprytnego członka plemienia Rybojadów z mokradeł. Sa’ar dorastał w przekonaniu, że jego życie nie będzie różnić się od losu jego przodków. Wszystko jednak zmieniła tragedia niewoli, niewolniczej pracy w niegodnych warunkach… oraz spotkanie z Ursrem, który uwikłał go w wydarzenia prowadzące do pełnej napięcia ucieczki. Podczas pracy w trudnych warunkach Sa’ar nauczył się, że świat nie wybacza słabości – tylko najpotężniejsi zdobywają wpływy, a słabi wykonują ciężkie prace. Po brawurowej ucieczce z Ursrem, Sa’ar wnika głęboko w świat przestępczy Miasta Mieszańców, gdzie zaczyna rozwijać swoje talenty i stopniowo rośnie w siłę. Jego droga pełna jest niebezpieczeństw z motywami przypominającymi wątki znane z komiksów DC o Pingwinie. Tak jak w przypadku Pingwina, Sa’ar przechodzi przemianę – ze zwykłego goblina przekształca się w po

Avengers Tom 2: Ostatnie białe zdarzenie - Egmont

 


Z pierwszego tomu Avengers dowiedzieliśmy się trochę o mitologii tego uniwersum. Wiemy już, że na samym początku byli Budowniczowie, lud idealny, który stworzył doskonały system światów za pomocą Alephów – Ogrodników.

Tom „Ostatnie białe zdarzenie” rozpoczyna się od zniszczenia jednego ze światów stworzonego przez Budowniczych. Reakcja łańcuchowa niszczy kolejne uniwersa, aż do wszechświata 616, w którym znajduje się m.in. Ziemia. Stało się tak, ponieważ w trakcie, gdy miało nastąpić unicestwienie, doszło do tytułowego „białego zdarzenia” oraz aktywacji Starbranda – systemu obronnego stworzonego przez Budowniczych. Jeżeli liczyliście, że drugi tom rozjaśni trochę fabułę to żyliście w błędzie. „Ostatnie białe zdarzenie" wprowadza jeszcze więcej wątków i niewiadomych. Nadal mamy tylko szczątkowe informacje o tym co się dzieje w uniwersum, a do tego historia robi się coraz bardziej zagmatwana.

Poza główną historią pokrótce opisaną powyżej w tomie tym zawarto jeszcze dwie krótsze historie. Pierwsza z nich opowiada o kanadyjskiej grupie superbohaterów Omega Flight. Zostali oni wysłani na misję zabezpieczenia jednego z miejsc, na które spadły bomby Ex Nixilo. Nie wszystko poszło po myśli grupy i konieczna była interwencja Avengers.

Druga z krótszych historii to misja szpiegowska, w której Avengersi mają za zadanie przechwycić nową broń biologiczną. Jedna z nietypowych opowieści, bowiem nasi bohaterowie zamiast w swoich tradycyjnych obcisłych wdziankach wypełniają misję w strojach wieczorowych.

I to właśnie te dwie ostatnie historie podnoszą poziom całego zeszytu. Pierwsza wprowadza ciekawe wydarzenia i ich skutki, które zapewne nie pozostaną bez wpływu na kolejne wydarzenia. Druga zaś pozwala nam się odprężyć od galaktycznych misji.

Zeszyt jako całość nie robi zbyt dobrego wrażenia. Główna historia nie powala, zamiast tego wprowadza coraz większe zamieszanie. Pozostałe dwie opowieści są dużo lepsze, wprowadzają ciekawe motywy oraz pozwalają trochę odetchnąć od głównego wątku.



Seria Avengers (Marvel Now)
Świat Avengers

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń