Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

"Wilcza nora" Anna Starobiniec


"Wilcza nora"
Anna Starobiniec
ilustrowała: Marie Muravski
z języka rosyjskiego przełożyła: Agnieszka Sowińska
Wydawnictwo Dwie Siostry
Warszawa 2020


Z ogromnym uśmiechem na twarzy złapałam za „Wilczą norę” i nie mogłam odkleić tego wyrazu twarzy podczas całej lektury. Pierwszy tom cyklu „Zwierzęce zbrodnie” prezentuje wysoki poziom i jak na kryminał dla dzieci jest naprawdę zaskakująco wciągający! Przyznaję, że z zapartym tchem śledziłam całe śledztwo, czując element ogromnego zaskoczenia pod sam koniec. Ja bawiłam się nieziemsko i jestem święcie przekonana, że młodszy odbiorca złapałby bakcyla stokroć mocniej. Sama nie mogę doczekać się kolejnego tomu napisanego przez Rosyjską Królową Horroru.
Przedmiotem całej sprawy jest dość okrutne morderstwo. Na pierwszy plan wychodzi sylwetka śledczego, a raczej śledczych, którzy tworzą moim zdaniem dopełniający się pod wieloma względami duet. Borsuk i Borsukot barwnie doprawiają całą historię. Ich zaangażowanie w rozwiązanie zagadki imponuje. Pragną uczciwie znaleźć mordercę, który zabił biednego Zająca. Dowody zbrodni w „Wilczej norze” to nie przelewki. Jeśli są tutaj fani słynnego serialu, w którym zespół detektywów z filadelfijskiej policji rozwiązuje niewyjaśnione sprawy sprzed lat, to tak – ta książka zachęci Was do kolejnego maratonu filmowego. Ujęło mnie też ukazanie świadków, szczególnie Żuka Żaka :) Sama zabawa słowem też zachęca do dobrej zabawy.

Podejrzani:
a) Wilk (brak motywu)
b) Kojot Jot (niepoczytalny?)
c) … nieee, to niemożliwe!

A Wy jak myślicie? 

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń