Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny, tom 4. Sa’ar - recenzja

  W październiku Wydawnictwo Egmont uraczyło czytelników kolejnym, czwartym tomem z serii Orki i Gobliny , który koncentruje się na przeszłości goblina Sa’ara – sprytnego członka plemienia Rybojadów z mokradeł. Sa’ar dorastał w przekonaniu, że jego życie nie będzie różnić się od losu jego przodków. Wszystko jednak zmieniła tragedia niewoli, niewolniczej pracy w niegodnych warunkach… oraz spotkanie z Ursrem, który uwikłał go w wydarzenia prowadzące do pełnej napięcia ucieczki. Podczas pracy w trudnych warunkach Sa’ar nauczył się, że świat nie wybacza słabości – tylko najpotężniejsi zdobywają wpływy, a słabi wykonują ciężkie prace. Po brawurowej ucieczce z Ursrem, Sa’ar wnika głęboko w świat przestępczy Miasta Mieszańców, gdzie zaczyna rozwijać swoje talenty i stopniowo rośnie w siłę. Jego droga pełna jest niebezpieczeństw z motywami przypominającymi wątki znane z komiksów DC o Pingwinie. Tak jak w przypadku Pingwina, Sa’ar przechodzi przemianę – ze zwykłego goblina przekształca się w po

The Boys (2019-) 2 sezon

 


 The Boys – Sezon 2
•    Sezon 2/8 odcinków, Czas/1h, Gatunek/Super bohaterowie.

•    2 sezon historii Butchera i spółki, teraz po wydarzeniach z 1 sezonu, ekipa musi się ukrywać a on wie, że jego żona żyje. Jednak to wszystko to dopiero początek całej ich przygody.

Po pierwszym sezonie The Boys ręce same składały się do oklasków za to jak świetnie był on zrealizowany. W świecie gdzie superbohaterowie są nie tylko super, ale przede wszystkim są celebrytami, wiele się zmieniło a drugi sezon jeszcze bardziej nas wciąga w walkę z supkami i samą korporacją Vought.

W 2. sezonie dostajemy więcej tego, co kochamy –krew, chaos i śmierć, moce i tajemnice, a przede wszystkim gang Butchera, który musi się ukrywać po wydarzeniach z 1. sezonu. Niby Vought wygrało, ale Chłopcy się nie poddają i nadal starają się obnażyć korporację. Oprócz tego fabuła całego sezonu prowadzi nas przez kilka innych wątków, które są mniej lub bardziej wyeksponowane. Widać, że autorzy chcą mieszać w swoim świecie poprzez wprowadzanie nowych elementów tak, by widzowie nie tracili zainteresowania nimi. Do tego dodali problemy jakie obecnie są w realnym świecie, co tylko pokazuje ich zmysł w budowaniu wiarygodnego świata. Warto zwrócić uwagę na motyw mediów jako narzędzia do bezwzględnego kreowania opinii publicznej

Homelander nadal jest w gazie. Twórcy świetnie go eksponują, a sam aktor kapitalnie oddaje specyfikę tej postaci. Zły, chciwy socjopata który pragnie podziwu i uwielbienia od innych ludzi, pozujący na amerykański ideał – kreacja na medal.W drugiej drużynie mamy Butchera, który zszedł trochę z pierwszego planu, by mogli rozbłysnąć jego koledzy. Wątki Frenchiego i Kimiko są bardzo dobre i świetnie podkreślają ich charaktery i pozycję w drużynie. Hughie to nadal jedyna osoba która pragnie wszystko rozwiązać bez rozlewu krwi, jest w tym dziwny, ale zarazem utrzymuje ten brakujący pierwiastek człowieczeństwa wśród członków bandy.

Podsumowując, mamy świetną kontynuację 1. sezonu The Boys. Dostajemy wiele wątków, które albo są rozstrzygane w tym sezonie, albo prowadzą nas do przemyśleń - co może być w kolejnym sezonie Na ekranie dostaliśmy więcej poszczególnych członków Chłopców, przez co Butcher dostaje trochę mniej czasu, ale nadal jest klasą samą w sobie. Po drugiej stronie barykady genialny Homelander ale i świeżynka Stormfront, która też potrafi namieszać. Jednym słowem – rewelacja, oglądać i czekać na więcej.

Źródło zdjęcia: filmweb.pl

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń