Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

The Boys (2019-) 2 sezon

 


 The Boys – Sezon 2
•    Sezon 2/8 odcinków, Czas/1h, Gatunek/Super bohaterowie.

•    2 sezon historii Butchera i spółki, teraz po wydarzeniach z 1 sezonu, ekipa musi się ukrywać a on wie, że jego żona żyje. Jednak to wszystko to dopiero początek całej ich przygody.

Po pierwszym sezonie The Boys ręce same składały się do oklasków za to jak świetnie był on zrealizowany. W świecie gdzie superbohaterowie są nie tylko super, ale przede wszystkim są celebrytami, wiele się zmieniło a drugi sezon jeszcze bardziej nas wciąga w walkę z supkami i samą korporacją Vought.

W 2. sezonie dostajemy więcej tego, co kochamy –krew, chaos i śmierć, moce i tajemnice, a przede wszystkim gang Butchera, który musi się ukrywać po wydarzeniach z 1. sezonu. Niby Vought wygrało, ale Chłopcy się nie poddają i nadal starają się obnażyć korporację. Oprócz tego fabuła całego sezonu prowadzi nas przez kilka innych wątków, które są mniej lub bardziej wyeksponowane. Widać, że autorzy chcą mieszać w swoim świecie poprzez wprowadzanie nowych elementów tak, by widzowie nie tracili zainteresowania nimi. Do tego dodali problemy jakie obecnie są w realnym świecie, co tylko pokazuje ich zmysł w budowaniu wiarygodnego świata. Warto zwrócić uwagę na motyw mediów jako narzędzia do bezwzględnego kreowania opinii publicznej

Homelander nadal jest w gazie. Twórcy świetnie go eksponują, a sam aktor kapitalnie oddaje specyfikę tej postaci. Zły, chciwy socjopata który pragnie podziwu i uwielbienia od innych ludzi, pozujący na amerykański ideał – kreacja na medal.W drugiej drużynie mamy Butchera, który zszedł trochę z pierwszego planu, by mogli rozbłysnąć jego koledzy. Wątki Frenchiego i Kimiko są bardzo dobre i świetnie podkreślają ich charaktery i pozycję w drużynie. Hughie to nadal jedyna osoba która pragnie wszystko rozwiązać bez rozlewu krwi, jest w tym dziwny, ale zarazem utrzymuje ten brakujący pierwiastek człowieczeństwa wśród członków bandy.

Podsumowując, mamy świetną kontynuację 1. sezonu The Boys. Dostajemy wiele wątków, które albo są rozstrzygane w tym sezonie, albo prowadzą nas do przemyśleń - co może być w kolejnym sezonie Na ekranie dostaliśmy więcej poszczególnych członków Chłopców, przez co Butcher dostaje trochę mniej czasu, ale nadal jest klasą samą w sobie. Po drugiej stronie barykady genialny Homelander ale i świeżynka Stormfront, która też potrafi namieszać. Jednym słowem – rewelacja, oglądać i czekać na więcej.

Źródło zdjęcia: filmweb.pl

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń