Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Avengers: Nie poddamy się - Egmont

 



Wyobraźcie sobie, że ktoś porwał Ziemię i zrobił sobie z niej planszę do swojej gry. Na tym właśnie opiera się fabuła „Avengers: Nie poddamy się”. Arcymistrz i Pretendent prowadzą rozgrywkę, w której ceną jest istnienie naszego świata. Zagrożenie jest na tyle poważne, że do akcji muszą włączyć się wszystkie możliwe siły Avengers. A i wtedy zadanie nie należy do łatwych.

Bez wątpienia w „Nie poddamy się” dzieje się wiele, nowe zagrożenie, zjednoczone siły grup Avengers i wiele, wiele i jeszcze więcej walki. Tak, rozpoczynając lekturę tej pozycji przygotujcie się na sporo akcji i pojedynków. Do tego stopnia, że mimo ich spektakularności i efektowności w pewnym momencie robią się nużące, ponieważ ciągle kręcą się wokół jednego. Na szczęście w pewnym momencie następuje nowy rozdział, który znacznie poprawia i ożywia akcję komiksu.



Jednak nie samą akcją stoi „Nie poddamy się”. Zawartych jest tu wiele wątków i relacji międzyludzkich w grupie superbohaterów. Mamy tu nawiązania do wydarzeń z wcześniejszych komiksów, widać jaki wpływ miały one na postaci, jakie piętno na nich odbiły. Widoczne są napięcia w grupie, niesnaski, konkurencja czy też niechęć między konkretnymi bohaterami. Co ważne, wątki te nie ograniczają się jedynie do pogaduszek w grupie, czy retrospekcji. Wątki wplecione w główną fabułę „żyją”, oddziałują na Avengersów, a przebieg choćby zwykłej sprzeczki, wymiany zdać może przynieść poważne konsekwencje w najbliższej przyszłości. Jak już jestem przy wątkach pobocznych to muszę przyznać, że jest ich całkiem sporo, są przemyślane, ciekawe i ani razu nie odniosłem wrażenia, że mogłyby być one wplecione na siłę. Pozytywnie wpływa to na odbiór całej historii, sprawia, że komiks ten nie jest po prostu zwykłą „nawalanką”, a czymś więcej, sprawia, że walka jest tylko pretekstem do przeżycia przygody.

Wielką zaletą komiksu jest szata graficzna. Kolejne kadry są żywe barwne i w pełni oddają dynamikę wydarzeń przedstawionych w komiksie, sceny walki są widowiskowe i robią ogromne wrażenie. Grafiki idealnie komponują się z fabułą w jedną, spójną całość.

„Avengers: Nie poddamy się” zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, przyjemnie się go czytało, fabuła wciąga i interesuje, a do tego szata graficzna robi piorunujące wrażenie. Historia oferuje nam zarówno interesujące wątki poboczne i masę epickiej walki. Co prawda, w pewnym momencie historia staje się przez jakiś czas monotonna, jednak później wraca na właściwe tory.


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza komiksu do recenzji.

https://www.facebook.com/swiatkomiksu
https://www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika

https://www.instagram.com/egmont_polska/
https://www.instagram.com/swiatkomiksu/

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń