Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny, tom 4. Sa’ar - recenzja

  W październiku Wydawnictwo Egmont uraczyło czytelników kolejnym, czwartym tomem z serii Orki i Gobliny , który koncentruje się na przeszłości goblina Sa’ara – sprytnego członka plemienia Rybojadów z mokradeł. Sa’ar dorastał w przekonaniu, że jego życie nie będzie różnić się od losu jego przodków. Wszystko jednak zmieniła tragedia niewoli, niewolniczej pracy w niegodnych warunkach… oraz spotkanie z Ursrem, który uwikłał go w wydarzenia prowadzące do pełnej napięcia ucieczki. Podczas pracy w trudnych warunkach Sa’ar nauczył się, że świat nie wybacza słabości – tylko najpotężniejsi zdobywają wpływy, a słabi wykonują ciężkie prace. Po brawurowej ucieczce z Ursrem, Sa’ar wnika głęboko w świat przestępczy Miasta Mieszańców, gdzie zaczyna rozwijać swoje talenty i stopniowo rośnie w siłę. Jego droga pełna jest niebezpieczeństw z motywami przypominającymi wątki znane z komiksów DC o Pingwinie. Tak jak w przypadku Pingwina, Sa’ar przechodzi przemianę – ze zwykłego goblina przekształca się w po

Zestawienie ulubionych książek Wydawnictwa Dwie Siostry

Uwielbiam to Wydawnictwo - ogromnie i z całego serca.
Pozycje, które proponują zawsze trafiają w mój gust czytelniczy.
Są wartościowe, piękne i imponująco oryginalne.

W tym krótkim wpisie przedstawię Wam te, które mają u nas w domu największe "wzięcie" :)

1. "Wilcza nora"Anna Starobiniec

To wciągający kryminał dla dzieci. Samo jego zakończenie zaskakuje i powoduje, że chce się sięgnąć po kolejne części. "Prawo drapieżcy" już w zapowiedziach, więc wyczuwam kolejne zakupy ^^ Borsuk i Borsukot to naprawdę zgrany duet śledczych o odpowiednich wartościach - ich perypetie naprawdę chce się czytać!

Pełna recenzja: tutaj.

2. "Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy" Lauren Child


I tutaj najważniejsze: niejeden kryminał powinien czerpać inspirację z tej książki. Historia wciąga już od pierwszej strony, zagadka, którą musi rozwiązać główna bohaterka nie należy do banalnych, jest zabawnie i czasem czuć powiew grozy, a co najważniejsze główna bohaterka skrada serce bezkompromisowo i nie da się jej nie lubić. Oprócz świetnej historii, która naprawdę jest przemyślana, ciekawa i wzbudzająca napięcie, najmilej wspominam Ruby. "Ruby Redfort. Weź ostatni oddech" widnieje w nowościach Wydawnictwa Dwie Siostry - o nie :D Kupić?

Pełna recenzja: tutaj.

3. "Wyjaśnij to, Lotko!" Martyna Skibińska




To moja świeżynka. Skończyłam ją czytać kilka dni temu. Zakochałam się w Lotce bez pamięci. Mam nadzieję, że moje dzieci będą kiedyś obracać się w gronie takich osób jak ona. Uwielbiam takie postaci książkowe! Od tej książki bije ogromny entuzjazm - zapraszam do niedawno wrzuconej przeze mnie recenzji: tutaj.

4. "Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)" Maria Sternicka-Urbanke, Justyna Sokołowska




To odkrycie dnia dzisiejszego. Cudo! Cudo! Cudo!
Będziemy chyba codziennie, na nowo, spotykać się z uroczym Amadeuszem i.... chyba nie odczuję zmęczenia i znudzenia owym stworzonkiem. To pozycja niezwykle wartościowa i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię!

Pełna recenzja: tutaj

5. "Najmocniej na świecie" Trish Cooke


"Pełna ciepła i pozytywnej energii książka o rodzinnej bliskości, radości z bycia razem i o tym, jak dobrze jest być dzieckiem". Ten opis całkowicie mnie urzekł. To nowość na naszej półce, ale mój mąż już przeczytał i powiedział: "To coś idealnego dla Ciebie!". Niebawem pojawi się pełniejsza recenzja tej pozycji. Bardzo wzrusza :)

6. Seria "Ulica Czereśniowa" Rotraut Susanne Berner


Mogę nazwać to klasykiem literatury dziecięcej. Nie ma tutaj tekstu, historię tworzy rodzic i jego wyobraźnia. Zabawa więc nie ma końca, bo pomysłów nigdy nie brakuje. Oprócz kreowania własnych scenariuszy, świetnie wygląda koncepcja szukania bohaterów i śledzenia ich przygód na kolejnych stronach książki. Uwielbiamy zwiedzać ulicę Czereśniową i na pewno dokupimy kolejne pory roku.

Tak napisałam w poprzednim zestawieniu. I dokupiliśmy. I nadal szalejemy na jej punkcie, do tego stopnia, że zaczęliśmy kompletować te małe propozycje, związane z poszczególnymi bohaterami Ulicy Czereśniowej.

7. "O nie, Dudusiu!" Chris Haughton 


Wiecie czemu to taki hicior?
Córeczka to Adusia! Często mówiliśmy na nią Dudusia :)
"O nie, Adusiu"/ "O nie, Dudusiu" to istne szaleństwo.
A że bohaterem jest PIES Duduś, to już w ogóle - wszelkie możliwe wymagania zostały spełnione.
Bardzo fajna pozycja!

8. "Do kąpieli, króliczku", "Nie płacz, króliczku", "Śpij, króliczku" Jorg Muhle

 Jedna z najbardziej pomysłowych serii. Bardzo angażuje Maluszka do działania. By króliczek mógł zasnąć, powinniście poprawić mu podusię, podrapać za uszkiem i przykryć kołderką. Nie zapomnijcie też zgasić światła. By otrzeć łzy króliczkowi, dmuchnijcie na ranę, przyklejcie plasterek, wypowiedzcie magiczne słowa i otrzyjcie mu łzy. Dzięki Waszej pomocy będzie mógł znowu skakać i cieszyć się zabawą. Możecie wykąpać się razem z króliczkiem. Nalejcie na jego głowę szampon, zakryjcie oczka, wytrzyjcie go, wysuszcie i posmarujcie kremikiem! Uważam, ze każdy Maluch powinien zaznajomić się z tą serią książeczek.

9. "Felek i Tola i urodziny Henia" Sylvia Vanden Heede



Nowość na naszej półce, która konkuruje niesamowicie mocno z Ulicą Czereśniową. To zdanie samo w sobie powinno stanowić dla Felka i Toli nieziemską reklamę. I tak (jeśli pytacie) - zamówiłam już inne części tej serii :)

10. "Binek i Pulpet w Świątyni Majów", "Binek i Pulpet w Królestwie Chińskiego Smoka" Krzysztof Łaniewski-Wołłk, Adam Wójcicki

Ukochany Binek i Pulpet. Pięknie jest kreować wyobraźnie swoich Maluchów. Jeszcze piękniej jest patrzeć, jak wiele dobrego dają dzieciom takie rozrywki. Ta para przyjaciół u nas ma naprawdę ogromne wzięcie.

Pełna recenzja: tutaj.

Dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry za ich pasję w działaniu i wkład w dziecięcą wyobraźnię!

 

 

 


 


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń