Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Zestawienie ulubionych książek Wydawnictwa Dwie Siostry

Uwielbiam to Wydawnictwo - ogromnie i z całego serca.
Pozycje, które proponują zawsze trafiają w mój gust czytelniczy.
Są wartościowe, piękne i imponująco oryginalne.

W tym krótkim wpisie przedstawię Wam te, które mają u nas w domu największe "wzięcie" :)

1. "Wilcza nora"Anna Starobiniec

To wciągający kryminał dla dzieci. Samo jego zakończenie zaskakuje i powoduje, że chce się sięgnąć po kolejne części. "Prawo drapieżcy" już w zapowiedziach, więc wyczuwam kolejne zakupy ^^ Borsuk i Borsukot to naprawdę zgrany duet śledczych o odpowiednich wartościach - ich perypetie naprawdę chce się czytać!

Pełna recenzja: tutaj.

2. "Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy" Lauren Child


I tutaj najważniejsze: niejeden kryminał powinien czerpać inspirację z tej książki. Historia wciąga już od pierwszej strony, zagadka, którą musi rozwiązać główna bohaterka nie należy do banalnych, jest zabawnie i czasem czuć powiew grozy, a co najważniejsze główna bohaterka skrada serce bezkompromisowo i nie da się jej nie lubić. Oprócz świetnej historii, która naprawdę jest przemyślana, ciekawa i wzbudzająca napięcie, najmilej wspominam Ruby. "Ruby Redfort. Weź ostatni oddech" widnieje w nowościach Wydawnictwa Dwie Siostry - o nie :D Kupić?

Pełna recenzja: tutaj.

3. "Wyjaśnij to, Lotko!" Martyna Skibińska




To moja świeżynka. Skończyłam ją czytać kilka dni temu. Zakochałam się w Lotce bez pamięci. Mam nadzieję, że moje dzieci będą kiedyś obracać się w gronie takich osób jak ona. Uwielbiam takie postaci książkowe! Od tej książki bije ogromny entuzjazm - zapraszam do niedawno wrzuconej przeze mnie recenzji: tutaj.

4. "Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)" Maria Sternicka-Urbanke, Justyna Sokołowska




To odkrycie dnia dzisiejszego. Cudo! Cudo! Cudo!
Będziemy chyba codziennie, na nowo, spotykać się z uroczym Amadeuszem i.... chyba nie odczuję zmęczenia i znudzenia owym stworzonkiem. To pozycja niezwykle wartościowa i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię!

Pełna recenzja: tutaj

5. "Najmocniej na świecie" Trish Cooke


"Pełna ciepła i pozytywnej energii książka o rodzinnej bliskości, radości z bycia razem i o tym, jak dobrze jest być dzieckiem". Ten opis całkowicie mnie urzekł. To nowość na naszej półce, ale mój mąż już przeczytał i powiedział: "To coś idealnego dla Ciebie!". Niebawem pojawi się pełniejsza recenzja tej pozycji. Bardzo wzrusza :)

6. Seria "Ulica Czereśniowa" Rotraut Susanne Berner


Mogę nazwać to klasykiem literatury dziecięcej. Nie ma tutaj tekstu, historię tworzy rodzic i jego wyobraźnia. Zabawa więc nie ma końca, bo pomysłów nigdy nie brakuje. Oprócz kreowania własnych scenariuszy, świetnie wygląda koncepcja szukania bohaterów i śledzenia ich przygód na kolejnych stronach książki. Uwielbiamy zwiedzać ulicę Czereśniową i na pewno dokupimy kolejne pory roku.

Tak napisałam w poprzednim zestawieniu. I dokupiliśmy. I nadal szalejemy na jej punkcie, do tego stopnia, że zaczęliśmy kompletować te małe propozycje, związane z poszczególnymi bohaterami Ulicy Czereśniowej.

7. "O nie, Dudusiu!" Chris Haughton 


Wiecie czemu to taki hicior?
Córeczka to Adusia! Często mówiliśmy na nią Dudusia :)
"O nie, Adusiu"/ "O nie, Dudusiu" to istne szaleństwo.
A że bohaterem jest PIES Duduś, to już w ogóle - wszelkie możliwe wymagania zostały spełnione.
Bardzo fajna pozycja!

8. "Do kąpieli, króliczku", "Nie płacz, króliczku", "Śpij, króliczku" Jorg Muhle

 Jedna z najbardziej pomysłowych serii. Bardzo angażuje Maluszka do działania. By króliczek mógł zasnąć, powinniście poprawić mu podusię, podrapać za uszkiem i przykryć kołderką. Nie zapomnijcie też zgasić światła. By otrzeć łzy króliczkowi, dmuchnijcie na ranę, przyklejcie plasterek, wypowiedzcie magiczne słowa i otrzyjcie mu łzy. Dzięki Waszej pomocy będzie mógł znowu skakać i cieszyć się zabawą. Możecie wykąpać się razem z króliczkiem. Nalejcie na jego głowę szampon, zakryjcie oczka, wytrzyjcie go, wysuszcie i posmarujcie kremikiem! Uważam, ze każdy Maluch powinien zaznajomić się z tą serią książeczek.

9. "Felek i Tola i urodziny Henia" Sylvia Vanden Heede



Nowość na naszej półce, która konkuruje niesamowicie mocno z Ulicą Czereśniową. To zdanie samo w sobie powinno stanowić dla Felka i Toli nieziemską reklamę. I tak (jeśli pytacie) - zamówiłam już inne części tej serii :)

10. "Binek i Pulpet w Świątyni Majów", "Binek i Pulpet w Królestwie Chińskiego Smoka" Krzysztof Łaniewski-Wołłk, Adam Wójcicki

Ukochany Binek i Pulpet. Pięknie jest kreować wyobraźnie swoich Maluchów. Jeszcze piękniej jest patrzeć, jak wiele dobrego dają dzieciom takie rozrywki. Ta para przyjaciół u nas ma naprawdę ogromne wzięcie.

Pełna recenzja: tutaj.

Dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry za ich pasję w działaniu i wkład w dziecięcą wyobraźnię!

 

 

 


 


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń