Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny, tom 4. Sa’ar - recenzja

  W październiku Wydawnictwo Egmont uraczyło czytelników kolejnym, czwartym tomem z serii Orki i Gobliny , który koncentruje się na przeszłości goblina Sa’ara – sprytnego członka plemienia Rybojadów z mokradeł. Sa’ar dorastał w przekonaniu, że jego życie nie będzie różnić się od losu jego przodków. Wszystko jednak zmieniła tragedia niewoli, niewolniczej pracy w niegodnych warunkach… oraz spotkanie z Ursrem, który uwikłał go w wydarzenia prowadzące do pełnej napięcia ucieczki. Podczas pracy w trudnych warunkach Sa’ar nauczył się, że świat nie wybacza słabości – tylko najpotężniejsi zdobywają wpływy, a słabi wykonują ciężkie prace. Po brawurowej ucieczce z Ursrem, Sa’ar wnika głęboko w świat przestępczy Miasta Mieszańców, gdzie zaczyna rozwijać swoje talenty i stopniowo rośnie w siłę. Jego droga pełna jest niebezpieczeństw z motywami przypominającymi wątki znane z komiksów DC o Pingwinie. Tak jak w przypadku Pingwina, Sa’ar przechodzi przemianę – ze zwykłego goblina przekształca się w po

Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się ciemności. Tom 1. Egmont.

 

Odkryłam coś idealnego dla tych najmłodszych!

Po pierwsze -  jest to komis, który po prostu, sam w sobie, jest  idealną formą do przekazywania wielu ciekawych treści. Sama jestem ich miłośniczką, uważając je za bardzo wartościowe elementy mojej ukochanej biblioteczki. Dla dzieci taka forma jest stokroć bardziej interesująca, więc czemu nie skorzystać?

Po drugie – nie jest długi, a ma ogromną wartość, jeśli chodzi o treść. W zaskakujący sposób tłumaczy świat emocji i wyjaśnia błyskotliwie i łagodnie jak sobie radzić, w tym przypadku, z ciemnością, która zawsze ma wielkie oczy.

Po trzecie – to smerfy. Z nimi zawsze łatwiej jest się zaprzyjaźnić i brać przykład z ich zachowania. Strachuś - jako główny bohater, naprawdę jest tutaj nie do pokonania, jeśli chodzi o rozczulenie czytelnika i zaangażowanie go w całą historię. 

Po czwarte – świetny dodatek opracowany przez psycholożkę dziecięcą i psychoanalityczkę. Jako rodzic poznasz pewne tajniki wiedzy, dzięki którym może naprawdę pomożesz swojemu ukochanemu Maluchowi poradzić sobie z problemem, który w jego głowie może mieć zupełnie inną rangę.

Po piąte – jeśli nie masz pomysłu na Wielkanocnego Zajączka – to już masz

Dziękujey wydawnictwu EGMONT za udostępnienie egzemplarza komiksu do recenzji

https://www.facebook.com/swiatkomiksu
https://www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika

https://www.instagram.com/egmont_polska/

https://www.instagram.com/swiatkomiksu 
  

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń