Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

"Diuna" powieść graficzna, księga 1

 


Przy okazji najnowszej adaptacji filmowej "Diuny" warto zwrócić uwagę na (wyprodukowaną przy pomocy znacznie mniejszego budżetu) wydaną w tym roku powieść graficzną, zaadaptowaną przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Twórczość syna samego Franka Herberta jest już zresztą znana od lat 90. i na stałe wpisała się do kanonu tego pustynnego uniwersum, jednak tutaj na pierwszy miejscu powinienem wymienić rysowników - Raul Allen i Patricia Martin wykonali znakomitą robotę. Ilustracje mogą się podobać - ostra kreska i żywe kolory bardzo dobrze oddają klimat opowieści, a jednocześnie są bardzo czytelne i świetnie rozmieszczone na stronie, zwłaszcza w scenach akcji. Fabuła - wiadomo - Diuna, jaką (nie) każdy zna, choć tutaj podana w tak przystępnej formie, że stanowi idealną propozycję dla nowicjuszy, którzy całej tej space opery jeszcze nie poznali (no dobra, w skrócie - dwa wielkie rody walczą o wpływy na pustynnej planecie, a w piasku można wykopać cenną przyprawę lub wielkiego robala).

Troszkę trzeba poczekać co prawda na pojawienie się drugiego tomu w 2022 roku, ale zapewniam, że warto. Diuna w komiksowym wydaniu sprawdza się jako wartościowe uzupełnienie powieściowo-filmowego uniwersum.

Dziękujemy Domowi Wydawniczemu Rebis za zaufanie.

Zdjęcie z ceneo.pl



Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń