Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza - Egmont

 


Bez wątpienia postać Sknerusa McKwacza to jedna z najbarwniejszych osobistości Kaczogrodu. Znany jest on przede wszystkim z czasów gdy posiada już swój ogromny majątek. Jednak już Carl Branks i Don Rosa podjęli udane próby przedstawienia młodości McKwacza oraz jego początków działalności w mieście. Próby te kontynuuje  Kari Korhonen dzięki czemu możemy poznać historie zawarte w tomie „Wujek Sknerus.Pamiętniki Sknerusa McKwacza”.

Tom podzielony jest na trzy części. Pierwsza „Pamiętniki z Klondike” to pięć krótkich opowieści tworzących wspólnie  dłuższą przygodę. Opiera się ona na motywie „gorączki złota” oraz podróży Sknerusa w celu odnalezienia złotego kruszcu. Druga część „Pamiętniki z Kaczogrodu” to pięć komiksów opisujących pierwsze lata działalności McKwacza w mieście oraz jego bogacenie się. Trzecia, najkrótsza część „Pamiętniki z młodości” to dwie historie z wczesnych lat naszego bohatera. Wszystkie opowieści trzymają wysoki poziom i od samego początku wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Ciekawe przygody, charyzmatyczny bohater, specyficzny dla „kaczogrodzkich” opowieści humor oraz zróżnicowana fabuła to zdecydowane zalety tego tytułu. Z przyjemnością czyta się historię Sknerusa z okresu jego młodości, obserwuje zmiany jakie zaszły w jego postaci oraz obserwuje rozwój bohatera. Również warstwa graficzna to styl kreski tak dobrze znany przy tego typu tytułach. Każdy fan zarówno starszych jak i nowszych historii z Kaczogrodu odnajdzie się tutaj w 100%. Jest to zdecydowanie tom, który warto przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

  [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń