Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Papuga z Singapuru i inne historie - Carl Barks - EGMONT

 


Wydawnictwo Egmont kolejny raz przenosi nas w magiczny świat wykreowany przez Carla Barksa. Tym razem odwiedzimy lata 1945 – 1946,w których powstały zawarte w tym tomie opowieści.

„Papuga z Singapuru i inne opowieści” bo tak brzmi tytuł tego tomu, zawiera w sobie dwadzieścia jeden komiksów, pełnych kaczych opowieści, w których Donald wpada w coraz to ciekawsze tarapaty. Zacznijmy od tytułowej papugi, która trafia do naszego bohatera i przysparza mu wielu problemów, przez siostrzeńców dających wujaszkowi siwe znaki po spotkanie z rzecznym potworem.
Wiele z tych historii to dla mnie nowość i pierwsze spotkanie 9lub po prostu ich nie pamiętam), ale kilka z nich przyniosło mi miłe wspomnienia, gdy mogłem je sobie przypomnieć i wrócić do lat młodości, w których czytałem z zapartym tchem przygody Kaczora Donalda”.
W serii tej nie mogło zabraknąć dodatków, które są stałym elementem. W „papudze” na wstępie Tadeusz Tedla wita nas bardzo ciekawym materiałem o historii tłumaczeń komiksów Carla Barksa w Polsce. Temat wstępnie może zaskakiwać, ale naprawdę bardzo dobrze się to czytało. Dodatkowo mamy wizualizację obrazu olejnego autorstwa Barksa, który nawiązuje do historii „Postrach rzeki”. Tom kończymy serią „Kto jest kim w Kaczogrodzie” w której tym razem poznajemy psich przedstawicieli pojawiających się w komiksach naszego autora.


Całość stanowi kapitalny i przepiękny zbiór, który pozwoli niejedne osobie wrócić do świata dzieciństwa, przypomnieć sobie znane historie oraz poznać te, które w przeszłości przeoczył. Zdecydowanie jest to seria, którą warto poznać i mieć w swojej bibliotece.

 [Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń