Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Asteriks: Imperium Smoka - recenzja - EGMONT

 


W kinach na dobre zagościł już najnowszy film o przygodach dwóch odważnych Galów. Nic dziwnego, że równocześnie z nim w nasze ręce trafia komiksowa pozycja adaptująca filmowe wydarzenia. Z tym komiksowością to trochę się zagalopowałem ponieważ nie uświadczymy tutaj ani jednego dymka z tekstem. Zamiast tego mamy serię grafik z tekstem opisującym bieżące wydarzenia i dialogi.

Jeżeli chodzi o fabułę to mamy tutaj adaptację filmu, no może niepełną ponieważ nie wszystkie wydarzenia udało się zmieścić na łamach „komiksu”. Jednak główny motyw próby zdobycia władzy w Chinach przez złego Deng Tsin Quina, wyprawa Asteriksa i Obeliksa na ratunek Cesarzowej oraz wtrącenie się w konflikt Cezara.  Fabuła i akcja nie należą do najgorszych, jednakże trzeba powiedzieć wprost, że do tych najbardziej znanych i lubianych tytułów z serii nie mają podejścia. Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł czytało się nie najgorzej i na pewno nie męczyłem się w trakcie lektury.  Niestety humor, z którym mamy tutaj styczność nie jest najwyższych lotów. Szkoda, bo jakby nie patrzeć komiksy z tej serii zawsze potrafiły wywołać uśmiech na twarzy. Dodajmy do tego dziwny zabieg jakim było ograniczenie czasu i mocy działania magicznego napoju. Oczywiście jest to nawiązanie do wspomnianego wcześniej filmu. Szczerze nie mam pojęcia jaki to miało cel i sens.

Jeżeli chodzi o warstwę graficzną to raczej nie mogę się do niczego przyczepić. Mamy tutaj dobrze wyglądające grafiki, które nawiązują do tradycyjnego stylu serii. Warstwa wizualna jest zdecydowanie zaletą tego tytułu.

„Imperium Smoka” nie jest pozbawiony wad co widać w trakcie lektury. Na pewno mogę polecić ten komiks dla młodszych czytelników, jestem pewien, że będą się bawić wyśmienicie i zainteresuje ich opowiedziana tutaj historia. Starsi, obeznani z serią odbiorcy zapewne poczują niedosyt.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń