Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy - recenzja - EGMONT

 

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy jest kolejnym tomem przygód Spider-Mana w linii wydawniczej MARVEL Fresh

„Dranie i łajdacy” to już ósmy album z serii Amazing Spider-Man z linii Marvel Fresh, wydany w Polsce przez wydawnictwo EGMONT. Na album składają się materiały pierwotnie wydane w zeszytach Amazing Spider-Man #37-43.

Album składa się z dwóch głównych wątków fabularnych. Pierwszy z nich to nowa praca J. Jonaha Jamesona i prowadzony przez niego podcast z pajączkiem w roli głównej oraz pewien zakład w kasynie superłotrów. O ile sam motyw zakładu nie zrobił na mnie większego wrażenie i mógłby zostać pominięty (choć dodał dużo ekspresji i żywiołu w trakcie wywiadu) to wspomniany wcześniej podcast zapamiętam na długo. Nowa rola Jamesona jako obrońcy Spider-Mana jak się okazuje wcale nie jest taka prosta. I to nie tyle z powodu przeciwników ścianołaza co odmiennych perspektyw obu panów. Podcast moim zdaniem wypadł świetnie, został on dobrze rozpisany i zaprezentowany.

Druga część historii to współpraca Spider-Mana z Bumerangiem i próba powstrzymania Fiska. Wydarzenia te są kontynuacją motywu Bumeranga i Fiska z poprzenich zeszytów i czyta się go naprawdę nieźle, a sama kooperacja pajączka z Bumerangiem wygląda całkiem ciekawie (a może lepiej by napisać specyficznie i komicznie) i to na tyle, że z chęcią zobaczyłbym ich dłuższą współpracę.

„Amazing Spider-Man” wypada naprawdę dobrze. Tematy zawarte w kolejnych zeszytach są zróżnicowane i ciekawe. Może nie jest to szczyt fabularny, a sam komiks nie wnosi nic nowatorskiego, jednak był to dla mnie miło spędzony czas i z chęcią do tego albumu wrócę.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń