Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Chwała klanom. Narady w kiltach - recenzja

  „Chwała klanom. Narady w kiltach” to prosta i szybka gra karciana, w której liczy się spryt i umiejętność planowania. Gracze dokładają karty i żetony, rywalizując o zdobycie jak najlepszych wyników na koniec partii. Zasady są bardzo proste, co czyni ją idealną dla rodzin, młodszych oraz początkujących graczy. Rozgrywka wymaga jednak kombinowania – trzeba uważnie obserwować przeciwników i podejmować ryzyko, by maksymalizować swoje szanse. Ciekawym elementem jest system żetonów, które decydują o przydziale kart na koniec gry. Dzięki temu każda decyzja ma znaczenie, a zabawa jest pełna interakcji. Losowość może czasem utrudnić zadanie, ale daje też okazję do sprytnego manewrowania. Gra jest bardzo ładnie wydana, z klimatycznymi ilustracjami i szkockim akcentem. Niestety, w pudełku jest trochę „powietrza”, ale sama zawartość nadrabia jakością. „Chwała klanom” to świetny wybór na szybkie rozgrywki w gronie rodziny czy znajomych. Jest prosta, dynamiczna i wciągająca – idealna do kolekc...

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy - recenzja - EGMONT

 

Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy jest kolejnym tomem przygód Spider-Mana w linii wydawniczej MARVEL Fresh

„Dranie i łajdacy” to już ósmy album z serii Amazing Spider-Man z linii Marvel Fresh, wydany w Polsce przez wydawnictwo EGMONT. Na album składają się materiały pierwotnie wydane w zeszytach Amazing Spider-Man #37-43.

Album składa się z dwóch głównych wątków fabularnych. Pierwszy z nich to nowa praca J. Jonaha Jamesona i prowadzony przez niego podcast z pajączkiem w roli głównej oraz pewien zakład w kasynie superłotrów. O ile sam motyw zakładu nie zrobił na mnie większego wrażenie i mógłby zostać pominięty (choć dodał dużo ekspresji i żywiołu w trakcie wywiadu) to wspomniany wcześniej podcast zapamiętam na długo. Nowa rola Jamesona jako obrońcy Spider-Mana jak się okazuje wcale nie jest taka prosta. I to nie tyle z powodu przeciwników ścianołaza co odmiennych perspektyw obu panów. Podcast moim zdaniem wypadł świetnie, został on dobrze rozpisany i zaprezentowany.

Druga część historii to współpraca Spider-Mana z Bumerangiem i próba powstrzymania Fiska. Wydarzenia te są kontynuacją motywu Bumeranga i Fiska z poprzenich zeszytów i czyta się go naprawdę nieźle, a sama kooperacja pajączka z Bumerangiem wygląda całkiem ciekawie (a może lepiej by napisać specyficznie i komicznie) i to na tyle, że z chęcią zobaczyłbym ich dłuższą współpracę.

„Amazing Spider-Man” wypada naprawdę dobrze. Tematy zawarte w kolejnych zeszytach są zróżnicowane i ciekawe. Może nie jest to szczyt fabularny, a sam komiks nie wnosi nic nowatorskiego, jednak był to dla mnie miło spędzony czas i z chęcią do tego albumu wrócę.

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń