Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Batman. Detective Comics: Stan strachu, tom 2 - recenzja komiksu - EGMONT

 


„Batman. Detective Comics: Stan strachu, tom 2” kontynuuje fabułę pierwszego tomu dokładnie w momencie jego zakończenia. Roland Worth, milioner z Gotham nadal szuka zemsty na Batmanie. Do tego stopnia, że gotów jest skorzystać z pomocy Pingwina i innych przestępców. Pogrążony w szaleństwie ojciec oraz światek przestępczy decyduje się wykorzystać pasożyta, którego znamy z pierwszego tomu.

Druga część tomu skupia się na budowanej wieży Arkham, która staje na miejscu starego szpitala. Nowe Arkham ma przynieść nową jakość i nowy wizerunek tego miejsca. Jednak znów dzieje się coś niepokojącego, nie każdy godzi się z nową inicjatywą w Gotham.

Pierwsza część ma naprawdę szybkie tempo, akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Fabuła wciąga, wydarzenia zawarte w historii są naprawdę ciekawe i angażują czytelnika. Druga część znacznie zwalnia, nie dzieje się tutaj tak dużo. Mariko Tamaki skupia się na budowaniu pewnej tajemniczy, podbudowuje klimat na przyszłe zeszyty i wychodzi to naprawdę nieźle.


Ogromną zaletą całości jest klimat. Ten wylewa się tutaj na każdej stronie. Jest mrocznie, niebezpiecznie, czuć tutaj horrorowi styl. Na pewno wpływ na to mają świetne grafiki, które jeszcze bardziej podkreślają klimat i wagę wydarzeń.

„Batman. Detective Comics: Stan strachu, tom 2” to naprawdę kawał dobrego komiksu. Dobrze kontynuuje wątki z pierwszego tomu oraz wprowadza nowe równie interesujące. Z chęcią poznam dalsze losy Batmana tworzone przez Mariko Tamakiego.  

[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Zobacz również inne recenzje komiksów od Pokoju Geeka.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń