Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Skarga Utraconych Ziem. Regina Obscura - recenzja



 Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w najbliższym czasie otrzymam kolejne wydanie przepięknej wizualnie “Skargi Utraconych Ziem”. Egmont zrobił mi więc wspaniałą niespodziankę! :-D


Trzeci tom cyklu "Czarownice" to kontynuacja mrocznej i pełnej intryg opowieści osadzonej w celtyckim królestwie Marchii. Jean Dufaux, znany francuski twórca, stworzył scenariusz, który w połączeniu z rysunkami Béatrice Tillier (to niewątpliwie najmocniejszy atut tej serii!) tworzy fascynującą opowieść o walce o władzę, magii, miłości i zemście.


W trzecim tomie "Czarownic" kontynuujemy podróż po krwawym konflikcie między Elgarem z Marchii a jego przyrodnim bratem Vivienem. Walka o tron Marchii to nie tylko bój o władzę, ale także osobiste rozgrywki, zemsta i rozliczenie z przeszłością. To opowieść o dążeniu do odzyskania utraconych ziem, które są obok bohaterów głównym motywem sagi.


Jednym z najbardziej intrygujących aspektów tego tomu jest rozwijający się konflikt Elgara z własną matką, królową Jamaniel, wspieraną przez Czarnogłowego, demona przywróconego do życia. To zestawienie władzy, magii i rodzinnych więzi tworzy niezwykle emocjonalną dynamikę, której towarzyszy napięcie i dramat.


Béatrice Tillier potrafi przekazać wizje Dufauxa na papierze w sposób niezwykle sugestywny i ekspresyjny. Jej rysunki odzwierciedlają mroczność i piękno świata, w którym rozgrywa się akcja, co dodaje tej opowieści niezwykłego uroku.


Warto także zaznaczyć, że saga "Skarga Utraconych Ziem" jest kontynuacją cyklu, co oznacza, że czytelnikom zapewniono rozbudowane tło fabularne, które sprawia, że historia nabiera głębi i znaczenia. Bogactwo postaci, motywów i kultury celtyckiej, która stanowi tło dla wydarzeń, dodaje tej serii smaku i autentyczności.


Jednak warto podkreślić, że trzeci tom "Czarownic" to opowieść pełna przemocy i krwawych scen, która nie jest odpowiednia dla każdego czytelnika. Jest to historia, która wzbogaca sagę o elementy ciemne i nieco brutalne, co może nie przypaść do gustu wszystkim.


Podsumowując, trzeci tom cyklu "Czarownice" to kontynuacja fascynującej sagi fantasy, która zachwyci fanów mrocznych i intrygujących opowieści. Scenariusz Jean Dufauxa i rysunki Béatrice Tillier tworzą niezwykle sugestywną opowieść o walce, magii i miłości, która prowadzi do nieuchronnego finału. Dla tych, którzy już pokochali tę sagę, trzeci tom jest obowiązkowym czytaniem.


[Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Zobacz również inne recenzje komiksów od Pokoju Geeka.


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń