Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Ziemie Ogona. Białe Twarze. Tom 2 - recenzja

  Seria „Ziemie Ogona” w ramach uniwersum Świata Akwilonu to prawdziwy powiew świeżości wśród tomów, które wciąż bazują na klasycznym, „tolkienowskim” fantasy. Drugi tom, „Białe Twarze”, nie tylko podtrzymuje wysoką jakość serii, ale wręcz przewyższa swojego poprzednika, stając się jeszcze bardziej angażującą i dynamiczną opowieścią. Przenosząc czytelników do tajemniczej, wschodniej krainy Ogonia, twórcy pozwalają nam zanurzyć się w estetyce inspirowanej kulturą afrykańską. To wyjątkowy wybór stylistyczny, który wyróżnia „Ziemie Ogona” na tle pozostałych serii Akwilonu, a jednocześnie wzbogaca świat przedstawiony o nowe perspektywy i motywy. Ta wizualna i kulturowa odmienność sprawia, że cykl ten w moich oczach stał się najciekawszym i ulubionym w całym uniwersum. Główna bohaterka, Itome, to młoda dziewczyna, która nie godzi się na narzucone przez los ograniczenia. Jej charyzmatyczna, buntownicza natura przyciąga uwagę prastarego Władcy Maski, który chce wykorzystać jej determinacj...

Amazing Spider-Man: Królewski okup – Recenzja



Czy Spider-Man może nas jeszcze czymś zaskoczyć? „Królewski okup” Nicka Spencera pokazuje, że tak! Ten tom, choć na pierwszy rzut oka prezentuje prostą i niezobowiązującą historię, wciąga czytelnika lekkim tonem, świetnym humorem i nieoczywistymi wątkami pobocznymi. To idealna lektura na leniwe popołudnie, która przypomni, dlaczego Pajączek od lat pozostaje jednym z najbardziej lubianych superbohaterów.

Spider-Man niespodziewanie zaprzyjaźnia się z Bumerangiem i razem ruszają w wyścig z czasem przeciwko przestępczemu półświatkowi, dowodzonemu przez Wilsona Fiska, burmistrza Nowego Jorku i jednocześnie jednego z największych wrogów Pajączka. Stawką są magiczne tablice o potencjale apokaliptycznym, które mogą zagrozić całemu światu.

Choć główna oś fabularna wydaje się stosunkowo prosta, to w tle dzieje się wiele intrygujących rzeczy. Jednym z ciekawszych wątków jest próba J. Jonaha Jamesona, by odnowić swój wizerunek w mediach. Postać, niegdyś zagorzały krytyk Spider-Mana, teraz staje się jego największym fanem i promotorem do tego stopnia, że inwestuje w nowy strój Spider-Mana, za pomocą którego można prowadzić streamy live z akcji Pajączka.. Jego podejście do prowadzenia kampanii w social mediach to prawdziwa perełka – satyra na współczesne aplikacje i pogoń za lajkami, która jednocześnie śmieszy i skłania do refleksji.

Za warstwę wizualną „Królewskiego Okupu” odpowiada prawdziwa plejada artystów: Patrick Gleason, Federico Vincentini i Federico Sabbatini, z kolorami autorstwa Edgara Delgado i Alexa Sinclaira. Ich praca jest niezwykle barwna i pełna życia, doskonale oddając energię Nowego Jorku i dynamikę starć superbohaterów. 

„Amazing Spider-Man: Królewski okup” to doskonały wybór dla fanów Pajączka i wszystkich, którzy szukają lekkiej, przyjemnej lektury z nutą refleksji. Prosta choć ciekawa fabuła, zabawne dialogi i ciekawe wątki poboczne sprawiają, że ten tom pochłania się jednym tchem. 

Współpraca reklamowa] Komiks został przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont, Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii. Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępniony do recenzji tom.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń